GERÇEK DOSTLUK HİKAYESİ

GERÇEK DOSTLUK HİKAYESİ

 

Bu gün sizlere bir hastalıktan veya yapılması gereken tavsiyelerden söz etmeyeceğim. Bu gün sizlere kalpleri ısıtacak bir Gerçek dostluk hikayesini anlatacağım. Bu hikayede bir tane köpek, bir tane kaz , bir tane kedi, ve güzel yürekli insanlar var.

vetmateapp

Orkun Günen Ankarada yaşıyor bu hikayenin aslında başrolünde onun koca yürekli sıcacak kalbi var. Bu üç tane güzel hayvanın eve gelme hikayesi de birbirinden farklı, ilk başta yeğeni olan Ada’ya hayvan sevgisini aşılamak olsada sonrada ilginç bir hikayeye dönüştü. İlk önce Golden Retriever ırkı olan Dost gelmiş, Orkun Günen ilk başlarda evcil hayvan sahiplenmek ve bakmak konusunda çok bir fikri olmadığı için Dostu bir petshoptan almış. Zaman bu konuda tecrübe kazanmış . Çok geçmeden yağmurlu bir günde evlerinin önüne bir kedi gelmiş zor durumdaymış onuda bu zor durumdan kurtarmak için evlerine almışlar ve adını arda koymuşlar. Arda’yı geldiği günün ertesinde hemen veterinere götürmüşler ve bakımlarına başlanmış. Henüz çok küçük olduğu için bağışıklığıda düşük olan bu yavru bir kaç gün veteriner gözetiminde bakımları yapılmış.

Dost bir köpek olarak kedilerden nefret ettiği için Arda’ nın eve gelme ve alışma süreci biraz farklı işlemiş. Dost ve Arda’nın alışma sürecini Orkun Günen şöyle anlattı ” Dost ve Arda nasıl anlaşır diye çok korktum. Çünkü dost kedilerden nefret ediyordu. Pisipisi lafına bile tahammülü yoktu. Bende çevreden aldığım yardımlarla. Birini sevdiğimde elimi yıkamadan diğerini sevdim. Eşyalarını birbirine koklattım. Sonra kucağımda karşılaştırdım. Ve şimdi sıkı bir dostlar. Ama dost hala diğer kedilerden nefret ediyor. Arda da diğer köplerden nefret ediyor. Ama birbirlerini çok seviyorlar.”

Son olarak Aileye Zincir adında bir Kaz katılmış Onun katılma hikayesini ‘ Orkun Günen şu şekilde anlattı ” En son zincir katıldı aileye. Bizim evin yakınında kuğu gölü diye bir restoran var. Oraya gittiğim de gördüm zinciri. Kardeşlerin en küçüğüydü. Hep arkada kalıyordu. Anne biraz dışlamıştı zayıf kaldığı için. 3 günlüktü. Beni daha önce tanıdıkları için sahiplenmek istediğimi söleyince hemen verdiler bana zinciri. Daha önce hiç ördek kaz beslememiştim. Özelikle de kazlar çok daha başka karaktere sahip hayanlar. Hırçın olduklarını biliyordum. Ama sevgi herşeyin üstesinden geldi. Koynumuzda büyüttük.

Dost zarar verir diye düşünmüştük. Çünkü bahçe de bir kuş yakalayıp öldürmüştü. O yüzden hiç karşılaştırmamayı düşündüm. Ama birgün bahçeye çıktığımda yeğenim Ada nın zinciri kafesinden çıkardığını ve dost Ada zincir oynadığını gördüm şok oldum. Dost zarar vermemişti. Hatta alıp memesine götürüyordu zinciri. Annelik yapmak istedi. Ama zincir büyüdükçe çok kıskandı dostu bizden. Biraz bunalım takıldı hatta. Ama zamanla aştı ona da. Şimdi zincir de hem bizim için hem dost için vazgeçilmez bir arkadaş.Zincir evcil hatta çok ama yabancılara karşı hırçın. Bahçeyi evi hatta dostu yabancılara karşı koruyor diyebilirim. Biri geldi mi misafir bağrarak haber verip saldırıya geçiyor. Dostu sevmelerine başkalarının hiç tahammül edemiyor. Gerçek dostluk hikayesi

 

 

Bu güzel çocuklar, Orkun Günen ve yeğeni Ankara’ da 1 dönüm arazide çiftlik hayatının tadına vararak hayatlarını sürdürüyor. Stresten ve şehir hayatının keşmekeşliğinden uzak harika bir hayat sürüyorlar. Hayvan sevgisi ve dostluğu Dünyada karşılık beklemeyen tek dostluktur. Özellikle çocuklarınıza küçük yaşta bu sevgiyi aşılarsanız ileride merhametli, sorumluluk sahibi bireyler yetişrirsiniz.

VetMateApp, VetMateSHOP, VetMate, Veteriner Hekim Mehmet KOÇ, Veterinere Soru Sor

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir